С концерт на пианиста Сергей Редкин днес в Сити Марк Арт

...
С концерт на пианиста Сергей Редкин днес в Сити Марк Арт
Коментари Харесай

Звездата на Петербургската школа Сергей Редкин открива `Среща на поколенията` |

С концерт на пианиста Сергей Редкин днес в Сити Марк Арт Център стартира цикълът концерти " Среща на поколенията ".

" Целият мой живот е обвързван с музиката. Това е и занимание, и специалност за мен ", показа в изявление за Българска телеграфна агенция Сергей Редкин.

Сергей Редкин стартира да свири на пиано от петгодишна възраст, а на шест постъпва в Музикалното учебно заведение като възпитаник на Галина Богуславская.

През 2012 и 2013г. Сергей печели първи награди на III Международен клавирен конкурс " Май Линд " (Хелзинки, Финландия) и VI Международен конкурс " С. Прокофиев " (Санкт - Петербург). През 2015г. получава трета премия и бронзов орден на XV Международен конкурс " П. И. Чайковски ", гр. Москва. Същата година приключва магистратура, а през 2017 и докторска степен в Петербургската консерватория " Н. Римски - Корсаков ".

През 2018/2019 концертен сезон Сергей дебютира с филхармонията на Санкт - Петербург под диригенството на Юрий Темирканов на сцената " Виктория Хол " в Женева, както и на влиятелният Люцернски интернационален фестивал. Солира на Симфоничния оркестър на името на П. И. Чайковски под палката на Владимир Федосеев на новата сцена " Зарядие " в Москва; реализира първите си огромни интернационалните турнета в Япония и Великобритания; извършва клавирни рецитали в границите на Люцернски интернационален фестивал и Вербие (Швейцария), Ноанският фестивал на името на Ф. Шопен във Франция и други

След като бива номиниран от международно наложилия се американски композитор Филип Глас, диригентът Денис Ръсел Дейвис и японската пианистка Маки Намекава, през 2018г. Сергей Редкин получава годишната специфична премия на клавирния фестивал в Рур (Германия).

В рамките на цикъла концерти " Среща на поколенията " той ще изненада публиката с един освежен репертоар, включващ творби на Шопен, Шуберт и Мусоргски.

" Този концертен цикъл, с който откриваме новия сезон, се назовава " Среща на поколенията " и не мога да си показва по-добро начало от срещата ни с изкуството на Сергей Редкин - една възходяща звезда на фамозната Петербургска школа ", показа проф. Венцеслав Николов. Не можех да си показва по-хубава стратегия и за нашето време, и за нашата аудитория, която е влюбена в романтиката, сподели още той.

Проф. Николов разясни, че идващият концерт ще бъде на 12-годишният Ивайло Василев - едно доста надарено дете, което към този момент е свирило със Софийска филхармония и има богата концертна активност. По думите му неслучайно в концертния цикъл са включени и най-малките, тъй като те са тези, на които принадлежи бъдещето.

Програмата на " Среща на поколенията " включва още концерт на проф. Милена Моллова и нейната студентка Анжела Тодорова на 13 октомври, както и осъществявания на забележителния български пианист Людмил Ангелов с негови студенти от Нов български университет на 2 декември. Последният концерт, който ще е Коледен и е плануван за 22 декември, ще бъде на проф. Венцеслав Николов с негови студенти от фамозния към този момент отбор " Силуети ". Видео - Красимир Михайлов. Монтаж - Валя Ковачева.

Билети.
Източник: offnews.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР